Ücretsiz Kripto Para Kazanmak

Ücretsiz Kripto Para Nasıl Kazanılır?

Kripto benimseme oranı, dünya çapındaki firmaların dijital para birimlerini ödeme tekniği olarak entegre etmeye başlamasıyla gittikçe hızlanıyor. Bu sebeple, kripto para birimine sahip olmanın kıymeti artıyor. Birçok platform, kendi paranızı harcamadan kripto para birimi almanın bir yolunu sunuyor.

Bu rehber içerisinde bedava bir şekilde kripto para nasıl kazanılır ve hangi platform üzerinden kripto para kazanmak daha basit gibi esas konulara değineceğiz.

Yukarıda bulunan yöntemler, kendi paranızı harcamadan kripto kazanmanıza müsaade veren çok türlü özelliklerdir. En bilindik araçlardan on tanesi aşağıda ayrıntılı bir şekilde açıklanmaktadır. Gelin beraber inceleyelim.

Kripto Para Kazanmanın En İyi Yolları

Artık kripto kazanmanın en iyi yollarının neler olduğuna dair gelişigüzel bir bilgiye sahip olduğumuza göre, bu prosedürlerin her birini tek tek inceleyelim:

1. Lucky Block Oyununu Oynayın

Kapsamlı soruşturma ve testler neticesinde, elverişli kıymetli bir şekilde kripto kazanmanın en iyi yolunun kripto oyunları oynamak olduğunu söyleyebiliriz. En iyi kripto oyunları, oyun konsolları yerine blok zincirinde barındırılmaları dışında, insanların bildiği ve sevdiği klasik video oyunlarına benzeri şekilde çalışır.

Bu tarz oyunların blok zinciri üstüne kurulu olmasının pekçok üstünlüğü bulunuyor; en muhimi, belli görevler için oyun içerisinde kripto para birimini kullanım yöntemidir. Buna ilave olarak kripto oyunları, kabiliyetli oyunlar için kullanıcıları kripto para birimiyle ödüllendirebilir. Bu sebeple oyun oynayarak kripto para kazanmak en iyi opsiyondur.

Peki, bedava kripto kazanmanıza müsaade veren kripto oyunu kazanmak için en iyi oyun hangisidir? Piyasanın bu bölümünde pekçok tasarı olduğu durumda, kripto oyun sitesi Lucky Block‘a göz atmanızı öneririz. Lucky Block, kullanıcı arkadaşı internet ve taşınabilir aplikasyon vasıtasıyla sevinç uyandırıcı günlük mükafat çekilişleri yayınlayan Binance Akıllı Zincirinde (BSC) barındırılan yenilikçi bir platformdur.

Bu çekilişler tamamıyla ademi merkeziyetçidir yani dünyanın her yerinden insanlar katılabilir. Aynı zamanda,Lucky Block’un her adaletli sonuç vermesini sağlamak için Chainlink’in VRF hizmetini kullanması ile her ikramiyenin kazananının saydam olduğu manasına gelir. Bununla beraber, Lucky Block’un günlük ikramiyelerinin beraberinde, kullanıcılar platformun çekici temettü ödemeleri aracılığıyla bedava kripto kazanabilirler.

Yerel Tokeni LBLOCK

Lucky Block’un mahalli tokeni olan LBLOCK’a sahip kullanıcılar, kripto cüzdanlarını oyun platformuna bağlayarak pasif bir gelir akışı dahi oluşturma şansına sahipler. Nakit ödemeler, Lucky Block’un mükafat çekilişlerinin başladığı ve çekilişe katılan şahıs sayısıyla alakalı olduğu vakit başlayacak şekilde ayarlanmıştır.

Projenin geliştirme ekibinin yakın tarihli bir basın açıklamasında belirtildiği gibi, getiriler senede %19’dan çok olur. En iyi temettü stoklarıyla alacağınızdan çok daha yüksek bir miktar olduğunu söyleyebiliriz. Bu sebeple, bedava kripto kazanmak istiyorsanız, Lucky Block kuşkusuz en iyi oyunlardan bir tanesidir.

Lucky Block Çekilişleri Başladı

Lucky Block’un ikramiye çekilişleri uzun bir vakit sonra nihayet başladı. Kullanıcılar, toplam 1.000.000$ kazanma talihi için bilet satın alabiliyor. Platformun ilk çekilişi 31 Mayıs 2022’de BST 20.00’de başladı ve kazanan Lucky Block’un Twitch kanalında canlı olarak açıklanacak.

Çekiliş, 10 milyondan çok Instagram takipçisi olan ve hip-hop ikilisi Rae Sremmurd ve Swae Lee yönünden yapılacak. Lucky Block kullanıcıları bundan sonra Lucky Block internet programı üzerinden 5$ karşılığında bilet satın alabilirler.

Özellikle, tabi kripto cüzdanlarında 500$ (yahut daha çok) değerinde LBLOCK tutan kullanıcılar, platformun mükafat çekilişlerine bedava bir bilet alacaklar. Son olarak, Lucky Block’un ‘Platinum Rollers Club’ NFT’lerinin sahipleri de 31 Mayıs’ta 1.000.000$ değerindeki hususi NFT çekilişine katılacak.

2. Kripto Faiz Hesaplarını Kullan

Ücretsiz olarak nasıl kripto kazanılacağını merak ediyorsanız diğer bir opsiyon kripto faiz hesaplarını kullanmaktır. Bu hesaplar ile ilgili olağanüstü olan şey, faiz oranlarının çoğunlukla geleneksel banka hesaplarından çok daha yüksek olmasıdır.

Bunun en iyi örneği, kripto para piyasasının bu büyüyen bölümünde önde gelen platformlardan biri olan AQRU yönünden yayılan faiz hesabıdır. AQRU, kullanıcıların şimdilik desteklenen beş değişik kripto para birimi yatırmasına ve derhal faiz kazanmaya başlamasına imkan tanır. Özellikle AQRU, stablecoin mevduatlarında senede %12’ye ve BTC yahut ETH mevduatlarında %7’ye varan faiz sunuyor.

Dikkate alınması gereken bir diğer olağanüstü platform şayet BlockFi’dir. AQRU gibi, BlockFi de kullanıcıların platformda desteklenen 30’dan çok kripto para yatırarak kripto kazanmalarına imkan tanır. BlockFi ayrıyeten bileşik faiz ve süratli bir müracaat süreci sunarak uzun vadeli kriptolarını tutmak talip kullanıcılar için uygun duruma getiriyor.

3. Kripto Staking’e Başlayın

Binance Academy yönünden tanımlandığı gibi kripto staking, belli blok zinciri ağlarındaki yeni blokları doğrulamaya yardımcı olmak için kripto paralarınızı kilitleme sürecidir. Bu, Bitcoin gibi Proof-of-Work (Pow) blok zincirlerinden ziyade Hisse Kanıtı (PoS) blok zincirlerinde sarfedilen yöntemle alakalıdır. Doğrulama sürecine yardım etme karşılığında, coinlerini stake eden katılımcılar mükafat olarak bedava kripto kazanmaktadır.

Tıpkı kripto para yatırımında olduğu gibi kripto staking süreci, geleneksel banka hesaplarından çok daha yüksek getiri sağlayabilir. Ortaklık kurmayı düşünmek için en iyi kripto staking platformlarından biri, yukarda belirttiğimiz AQRU’dur. AQRU, teyit manasında staking hizmetleri sunmasa dahi platform, benzeri boyutta ödüller kazanmanın bir yolunu sunuyor.

Bu ödüller USDC, USDT ve DAI mevduatları için senede %12 ve BTC ve ETH mevduatları için %7’dir. AQRU, bu para yatırma işlemleri için rastgele bir ücret talep etmez ve faiz oluşturma süreci süresince devam eden rastgele bir ücret talep etmez. Ayrıca AQRU’dahi dikkat edilmesi gereken kilitlenme zamanları yoktur. Bu dahi dilediğiniz vakit para çekmenize imkan tanır.

BlockFi ayrıyeten AQRU yönünden sağlananlara benzeri bir yapıyı takip eden kripto staking fırsatları dahi sunuyor. Platform 30’dan çok değişik madeni parayı destek veriyor ve senede %11’e varan getiri sunuyor. BlockFi’nin ayrıyeten hiç bir gizli ücreti yahut asgari bakiye eşiği yoktur, bu dahi onu yeni başlayan yatırımcılar için uygun duruma getiriyor.

4. Bir Airdrop’a Katılın

Sorunsuz bir şekilde bedava kripto kazanmanın en iyi yollarından biri airdroplara katılmaktır. Airdroplar, belli bir projeyle ilgilenen şahıslara para ödemeden kripto dağıtma sürecini söylem eder. İnsanlara bedava tokenler vermek sosyal medyada sevinç yaratma eğiliminde olmasından, bu süreç çoğunlukla yaklaşmakta olan bir lansman çevresinde hype yaratmaya çalışırken meydana çıkar.

Günümüzde en iyi DeFi kripto paralarının çoğu, geçmişte topluluğunu sağlamlaştırmak için bedava bir şekilde kripto para dağıttı. Airdroplar vasıtasıyla bedava kripto kazanmak için tam manasıyla karşılamanız gereken kriterler, çoğunlukla projeyi bir şekilde tanıtmayı içermesine karşın, platformdan platforma değişecektir. Bu, tweet’leri retweetlemek, Instagram’dahi gönderi bölüşmek, Discord kanalına katılmak yahut haber bültenlerine kayıt olmak aracılığıyla olur.

Kripto airdroplarını alabilmek için lazım olan tek şey, tokenleri güvenilir bir şekilde saklamanıza müsaade verecek en iyi kripto cüzdanı bulmaktır. Airdrop’lar kuşkusuz bedava kripto kazanmanın olağanüstü bir yolu olsa dahi, pekçok projenin istenilen düzeye ulaşmadığını belirtelim.

5. Eğitim Kurslarını Tamamlayın

Nasıl bedava kripto kazanacağınızı merak ediyorsanız aşikar bulundurmanız gereken bir diğer opsiyon de eğitim kurslarını tamamlamaktır. ‘Öğren ve Kazan’ olarak isimlendirilen bu süreç, reel olamayacak kadar iyi görünebilir fakat en iyi platform yönünden sunulmaktadır. Her eğitim kursunu tamamladığınızda hangi kripto para biriminin eğitim kursunu tamamladıysanız o dijital para biriminden kazanabilirsiniz.

Bu hizmeti yayınlayan bilindik bir platform, piyasadaki en iyi kripto borsalarından biri olan Coinbase’dir. ‘Coinbase Kazan’ hizmeti, eğitim videoları izlediğiniz ve sınavları tamamladığınız için sizi ödüllendirecek ve birtakım sınavlar başkalarından daha çok ödeme sağladığını belirtelim.

Coinbase ödüllendirilecek 20’den çok kripto para sunsa dahi, mükafat olarak sağlanan belli kriptolar vazifeye tabi olarak değişecektir. Tek gereken yalnızca Coinbase hesabıdır. Bununla beraber, ödüllerin çok büyük olmadığını ve çoğunlukla kurs başına ortalama yalnızca birkaç dolarlık kripto para olduğunu unutmamak önemlidir.

6. DeFi Lending’e katılın

Merkezi olmayan finans (DeFi), blok zincir teknolojisi kullanılarak yapılan mali uygulamaların ekosistemini söylem eder. Bu merkezi olmayan yapısı sebebiyle, bu programlar işlemleri basitleştirmek için merkezi bir otoriteye dayanmaz.

Bu, çok türlü yeni ve sevinç uyandırıcı süreçlerin gerçekleşmesi için bir alan sunar. DeFi Lending en bilindik kripto para kazanma yollarından bir tanesidir. DeFi Lending, kripto para biriminizi belli bir protokole vermeyi içerir ve bu protokol sonrasında onu diğer taraflara ödünç verir. Size kripto sağlamanın karşılığında, çoğunlukla geleneksel bankacılık sisteminden çok daha yüksek oranlarla faiz kazanabilirsiniz.

DeFi kredilendirmesinin en hoş yanı, çoğu kredi sözleşmesinin teminatlandırılmış olmasıdır. Bu, borçluların kripto para şeklinde teminat vermeleri gerektiği manasına gelir. Bu teminat, kredinin kendisinden daha değerlidir. Tüm süreç akil sözleşmelerle kolaylaştırdığından, sistemi aldatmanın bir yolu yoktur ve kredi denetimi sağlamaya lüzum yoktur.

7. Kripto Kredi Kartı Ödülleri Kazanın

Günlük aktiviteleriniz esnasında nasıl kripto kazanacağınızı merak ediyorsanız, kripto kredi kartı kullanmak ileriye dönük bir yol olur. En iyi kripto kredi kartları, normal kredi kartlarına benzeri bir yapı izler zira satın alma işlemleri için geri ödeme ödülleri sunarlar. Ancak kritik ayrım, kripto kredi kartlarının kullanıcıları FIAT yerine dijital para birimlerinde ödüllendirmesidir.

Hızlı kripto benimseme oranı sebebiyle, bundan sonra kripto kredi yahut banka kartları yayınlayan aniden çok sağlayıcı var. Crypto.com gibi en iyi kripto para borsalarının çoğu, mal ve hizmetler için ödeme uygulamak için kripto varlıklarınızı kullanmanıza müsaade veren hususi kart hizmetleri sunar.

Cashback ödülleri, platformun mahalli tokeni dağıtma eğiliminde olsalar dahi sağlayıcıdan sağlayıcıya farklılık gösterecektir. Örneğin, Crypto.com kredi kartı CRO’dahi ödüller sağlar. Bununla beraber, para iadesi bir kere kazanıldığında, kolaylıkla geri çekilebilir yahut ticaret için kullanmak mümkün, bu dahi gelirinizi daha dahi çoğaltmak için kapsam sağlar.

8. Kripto Musluklarını Kullanın

Ücretsiz kripto kazanmanın bir diğer kusursuz yolu dahi kripto muslukları kullanmaktır. Basitçe ifade etmek gerek görülürse kripto muslukları, süratli ve basit görevleri tamamlamak için tertipli olarak ufak miktarlarda kripto üretmenin bir yoludur. Bu görevler yüksek bir yetenek seti gerektirmez ve tekdüze olma eğilimindedir; fakat, daha uzun vadede yapılırsa mühim bir gelir akışı yaratmanın bir yolunu sunarlar.

Kripto musluk görevlerine mesela dijital reklamları görüntüleme, video izleme, CAPTCHA’ları tamamlama, sınavlara katılma ve daha çoğu verilebilir. Kazanacağınız kripto miktarı, sağlayıcıya ve belli vazifeye bağlıdır, fakat miktarlar epey ufak olma eğilimindedir.

Akılda tutulması gereken bir diğer etken, pekçok sağlayıcının para çekmeden evvela belli bir hesap bakiyesine erişmenizi ister. Ayrıca, ödülleri toplamak için belli bir vakit hudut olur, bu dahi kripto musluklarını uzun vadede kullanmak için zorlu bir usul durumuna getirir. Son olarak, kripto musluğu sektörü de birtakım şaibeli ilişkilerle ünlüdür. Bu sebeple dolandırılmadığınızdan iltimat etmek için kapsamlı incelemeler uygulamak akla yatkın olacaktır.

9. Kripto Madenciliği Yapmak

Daha evvela de değinildiği gibi, kripto staking, Proof-of-Stake (PoS) ağlarında blok doğrulamaya yardımcı olma sürecidir. Ancak madencilik, Proof-of-Work (PoW) ağlarında sarfedilen süreçtir ve yatırımcıların Bitcoin ve diğer benzeri kripto paraları kazanmasına imkan sağlar.

Madencilik, kuvvetli bilgi prosedür sistemleri gerektirir; bu, madencilerin madencilik ödüllerinin dağıtımı aracılığıyla yardımcı olmaya teşvik edildiği manasına gelir. Bu ödüller mahalli para biriminde tahakkuk ettirilir. Örneğin, Bitcoin ağındaki madencilik BTC ile ödüllendirilecektir.

PoW ağlarının ölçeği arttıkça, bir madenci olmak için bilgi prosedür ihtiyaçları de artar. Bugünlerde madenciler, dev bilgi prosedür ekipmanı bankalarına sahip olan ve onları 7/24 işveren şirketler olma eğilimindedir.

Ayrıca, ödüller meydana getirmek için ağdaki belli bir prosedürü doğrulayan numerik problemi çözen ilk madenci olmanız lazım olur. Bu gerçekte bir varsayımdır ve ileri düzeyde cebir bilgisi gerektirmez. Bununla beraber, en yüksek hesaplama gücüne sahip madenciler, en çok sayıda potansiyel çözümü test edebildikleri için yanıtı ilk evvela elde etme eğilimindedir.

10. Kripto Ödülleri için Anketleri Tamamlayın

Ücretsiz kripto kazanmanın en iyi yollarından meydana gelen listemizin son esnasında anketler yer almakta. Bu süreç kripto musluklarıyla yakından alakalıdır ve ara sıra bu kategoriye girebilir. Bununla beraber çoğu vakit bu anketler, zorlu biçim doldurma vazifesini tamamlamak talip kullananlara mikro ödüller yayınlayan hususi platformlar vasıtasıyla kolaylaştırılır.

En bilindik platformlardan biri, anketler de girmek üzere bedava kripto kazanmak için tamamlayabileceğiniz çok türlü ufak görevler yayınlayan Freecash olarak adlandırılır. Kripto musluklarına çok benzeri şekilde ödüller düşük miktardadır. Bu sebeple kıymetli bir bakiye elde etmek için pekçok anketi tamamlamanız gerekecek.

Bir cevap yazın