Bitcoin Yatırımı Nasıl Yapılır?

Son günlerin en çok konuşulan konularından birisi elbet Bitcoin ve kripto paralar desek yanılıyor olmayız. Çünkü reel anlamda insanların dikkatini çeken, insanların para kazanma arzularına yanıt buldukları bir vasıta olan Bitcoin, çıkış felsefesinin dışında bundan sonra bir yatırım aracı durumunu de aldı diyebiliriz. Çünkü kurumsal yatırımcıların, milyar dolarlık fon şirketlerinin ve büyük ecnebi bankaların Bitcoin yatırımlarını düşündüğümüzde Bitcoin’in ilk çıktığı günden daha değişik bir yerde olduğunu söyleyebiliriz. Peki Bitcoin Yatırımı Nasıl Yapılır? Bu problemin cevabını bulurken bilmeniz gereken birkaç problemin cevabını dahi sizlere verelim!

Bitcoin ve Kripto Para Yatırımı Nasıl Yapılır?

Bitcoin ve kripto para yatırımı uygulamak için ilk olarak bir kripto para borsasına kaydolmanız gerekiyor. Ardından kaydolduğunuz bu kripto para borsasına nakit aktarımı yaparak hesabınıza bakiye yüklemeniz lazım.

Daha sonra hesabınızda bulunan TL’ler karşılığında Bitcoin ve kripto para satın temin edebilirsiniz. Ancak bu kadarla bitmiyor. Aslında daha komplike ve dikkat edilmesi gereken pekçok noktanın olduğu bir mevzu.

Çünkü klasik finans ve bankacılık sisteminden değişik. Hisse senedi piyasalarından dahi değişik olan bir vasıta olduğu mutlak.

Sonuç olarak özetlememiz gerek görülürse alttaki 3 adımda bahsettiklerimizi uygulayarak Bitcoin yatırımı yapmış olacaksınız.

Adım: Kripto Para Borsasına Kaydolun
Adım: Borsa Hesabınıza Bakiye Yükleyin
Adım: Alım Yapmak İstediğiniz Fiyat Aralığını Belirleyin
Evet yukarıdaki 3 aşaması izleyerek Bitcoin ve kripto para yatırımı yapmış olursunuz. Ancak bu bu kadar basit bir vaziyet değil. Gelin bu başlığa azıcık daha ayrıntılı bir şekilde bakalım!

Bitcoin Nereden Alınır?

Bitcoin yatırımı nasıl yapılır sorusunu yanıtladıktan sonra, nereden Bitcoin alabileceğinize de bir bakalım.

Yatırım yapar iken hatta de en dikkat etmeniz gereken mevzu hangi kripto para borsasını kullanarak alım yapacağınızdır. Çünkü şimdilik kripto para ekosistemi içinde yüzlerce kripto para borsası bulunmaktadır ve bu yüzlerce borsa arasından nitelikli hizmet yayınlayan borsa adedi 10’u geçmez diyebiliriz.

Bitcoin ve kripto paralar nereden alınır?

Binance
BtcTurk
Paribu
Coinbase
FTX
Huobi

Yukarıda dahi görüldüğü gibi en güvenilen birkaç borsayı sizlere söyledik. Elbette pekçok yatırımcıya hangi borsa diyerek soracak olursanız, büyük bir çoğunluğu bu soruya Binance olarak yanıt verecektir.

Çünkü Binance’in milyonlarca yatırımcıya sahip olması, prosedür hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olması, birço kripto para birimini desteklemesi Binance için büyük bir artı ve kaydolmak için aradığınız sebeplerden yalnızca birkaçı. Binance’e kayıt olmak ve ListeList okurlarına hususi Binance’den %20 komisyon indirimi kazanmak için buraya tıklayın!

Bir cevap yazın